Aprillis Kantar Emori läbi viidud uuringust selgub, et uue põlvkonna väikese tuumajaama rajamise ettevalmistustega jätkamist toetab või pigem toetab 69% vastanuist, sama tulemus ilmnes ka eelmisest, 2024. aasta jaanuaris tehtud uuringust. Toetajate osakaal on viimase 5 aasta jooksul pidevalt tõusnud, tuumaenergia arendamise vastaste hulk aga langenud. Viimaseid on värske uuringu kohaselt 18%, seejuures võrdselt nii „kindlaid“ kui „pigem“ vastaseid. Selget seisukohta polnud 12% vastanuist, see näitaja on eelmise uuringuga võrreldes veidi tõusnud.
Olulisi muutusi on märgata eelistatud energialiikide võrdluses. Küsimusele „millist elektri tootmise liigi arendamist Eestis pooldate, arvestades põlevkivist elektri tootmise vähendamisega?“ vastas 56% et näeks Eestis arendamist väärivate seas tuumaenergiat. Kui aasta tagasi olid ka taastuvenergia liigid pea samapalju eelistatud, siis 2025. aasta aprillis langes toetus nii tuule- (33%, langus 20pp) kui päikeseenergia (31%, langus 18pp) peaaegu samale tasemele, kui on põlevkivielekter õli tootmise kõrvalt (28%).
Tuumaenergia arendamise plaanidega edasiminekut toetavate vastanute käest küsiti lisaks, kas nad toetaksid uue põlvkonna väikereaktoriga tuumajaama rajamist ka oma kodukoha lähedale (näiteks paari kilomeetri kaugusele lähimatest eluhoonetest eeldusel, et koht sobib jaama ehituseks). Oma kodu lähedal asuvast tuumajaamast ei laseks end häirida 75% tuumaenergia toetajaist (39% jah, 35% pigem jah), viiendik (5% ei, 14% pigem ei) nii kodu lähedale tuumajaama ei sooviks ning 6% jättis ses osas selge vastuse andmata.
Erakondliku eelistuse lõikes on kõigi erakondade toetajad jätkuvalt selgelt tuumajaama arendamisega edasiliikumise poolt või pigem poolt. Keskmisest tugevamad tuumajaama pooldajad leiab Parempoolsete (91%), Isamaa (84%), Reformierakonna (77%) ja EKRE (74%) toetajate seast. Tõusnud on ka Sotsiaaldemokraatide (72%) võimalike valijate toetus, Keskerakonna valijate toetus tuumaenergiale (60%) on jäänud sisuliselt samaks.
Küsitluses osales 1139 inimest. Fermi Energia tellib tuumaenergia kasutuselevõtuga seotud hoiakute uuringuid regulaarselt alates 2019. aastast.