Fermi Energia vormistas rahakaasamise ja kinnitas uue nõukogu

Fermi Energia otsustas kaasata Funderbeamis märgitud investeeringutest 1,68 miljonit eurot 1281 investorilt ning täiendavalt 0,5 miljonit eurot teistelt professionaalsetelt investoritelt – AS Amalfi (Heldur Meerits), Moneytrain Holding OÜ (Martin Henk), aktsiaselts ESTIKO (Neinar Seli), Shuhari OÜ (Alvar Lumberg), Pravi Investeeringud OÜ.

Samuti konverteeruvad ettevõtte osakuteks varasemad Ketris OÜ (Karmo Pärnoja), Net Systems Group OÜ (Tõnis Kaasik), Frip OÜ (Jaan Luts), Pärdiklill OÜ (Kalev Järvelill) ja USA investeerimisfondi Last Energy Inc. investeeringud. Samuti saab osanike otsusega Fermi Energia vähemusosanikuks Belgias asutatud, Engie gruppi kuuluv rahvusvaheline insenerettevõte Tractebel Engineering SA.

“Soovisime Funderbeami ühisrahastusplatvormi kaudu anda Eesti inimestele võimaluse osaleda eesti oma tuumajaama loomises ning see pakkumine võeti rõõmuga vastu enam kui tuhande investori poolt. Selline usaldus tähendab ka tõsist vastutust projekti elluviimisel, mis tingib otseselt ka selle, et Fermi Energia eduks on vajalikud ka institutsionaalsed investorid, kellel on olemas mitmekülgne kogemus energeetikas ja eriti tuumaenergias. Üheks selliseks ettevõtteks on Tractebel Engineering, kelle pühendumus väikeste moodulreaktorite uurimisele on aidanud Fermi Energial saavutada tänast tuntust maailmas väikereaktorite arendamise valdkonnas,” selgitas Fermi Energia juhatuse esimees Kalev Kallemets.

Fermi Energia osanikud kinnitasid ka ettevõtte nõukogu koosseisus Sandor Liive (esimees), Mait Müntel ja uue liikmena Liisa Oviir.

“Suur investorite huvi kinnitab, et valitsevas ebakindluses on vaja teha julgeid tulevikku vaatavaid otsuseid ja on ilmselge, et lisaks päikese- ja tuuleenergiale vajame tulevikus ka ilmastikuoludest sõltumatut süsinikuheitmete vaba tuumaenergiat,” märkis Sandor Liive.

Sandor Liive on lõpetanud TTÜ majandusteaduskonna. Liive töötas aastatel 1998 kuni 2005 Tallinna Sadama finantsdirektorina seejärel Eesti Energias finantsdirektorina ning  2005 – 2014 juhatuse esimehena. Sandor Liive on olnud kaasasutaja GridIO, Tuleva, Callisto Group ja Fermi Energias. 2021 aastast on Liive RB Rail AS nõukogu esimees.

Mait Müntel on Fermi Energia kaasasutaja ning Lingvist Technologies OÜ asutaja ja tegevjuht. Aastal 2000 lõpetas ta Tartu Ülikooli teoreetilise füüsika alal, 2002 sai magistri- ja 2008 doktorikraadi. 2009. aastal sai Müntel Presidendi Noore teadlase preemia.
Liisa Oviir on jurist ja ühiskonnategelane. Oviir lõpetanud 2000. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduse alal. 1998–2008 oli ta AS Tallink Grupis jurist. 2008–2015 töötas ta Eesti Energia juhtiva juristina ning oli ettevõtlusminister aastatel 2015-2016.
Scroll to Top