Funderbeamis algas Fermi Energia aktsiatega kauplemine

Jaanuaris on võimalik omandada energiaettevõtte Fermi Energia osakuid. Fermi Energia eesmärk on uurida võimalust rajada Eestisse uue põlvkonna väike moodulreaktor-tuumajaam elektrienergia varustuskindluse ja kliimaeesmärkide täitmiseks. Kauplemine on avatud 1. veebruarini, investeerimis- ja kauplemisplatvormil Funderbeam.

https://www.funderbeam.com/market/fermi-as/trades

Fermi Energia on Funderbeami platvormi kaudu juba kaasanud 1,68 miljoni euro suuruse investeeringu. Kokku osales rahastamises 1645 investorit, kellest ligi 95% olid Eesti elanikud. Kapitali kaasamise eesmärk oli rahastada ettevõtte tööd väikereaktori rajamise arendamiseks Eestis muuhulgas riigi eriplaneeringu protsessiga.

Fermi Energiasse investeeris ka Engie gruppi kuuluv Belgia insenerettevõte Tractebel Engineering SA ja rida Eesti professionaalseid investoreid ning Rootsi riiklik energiaettevõte Vattenfall.

Lisaks Tractebelile ja Vattenfallile teeb Fermi Energia koostööd ka mitmete teiste Euroopa energiaettevõtetega, kes panustavad oma oskusteabega ning saavad koostööst uusi praktilisi teadmisi väikereaktorite tehnoloogiatest.

Eesti ettevõtte Fermi Energia asutasid 2019. aasta alguses tuumaenergia ja energiamajanduse eksperdid Merja Pukari, Henri Ormus, Sandor Liive, Kaspar Kööp, Mait Müntel, Kalev Kallemets ja Marti Jeltsov.

Funderbeam teenindab investoreid 127 riigist üle maailma ja ettevõtteid Euroopast ja Aasiast. Funderbeami järelturg on unikaalne oma 24/7/365 teenuse poolest, pakkudes arveldust 10 minutiga. 2013. aastal asutatud ettevõttel on kontorid Tallinnas, Londonis, Kopenhaagenis, Zagrebis ja Singapuris.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga