29.-31. juulil toimus Mõdrikul Tallinna Tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituudi ruumides suvekool tuumaenergiahuvilistele noortele. Seda üritust, ehk Fermioni suvekooli, korraldatakse juba viiendat korda.
«Suvekool kujutab endast erinevaid kursusi, loenguid ja praktikume, et noored saaksid teadmisi tuumaenergia kohta,» selgitas Fermi Energia juhatusse kuuluv Henri Ormus. Fermi Energia tehnoloogiajuht Marti Jeltsov lisas: «Tuumaenergeetika pakub Eestis tulevikus tööd, kas siis otseselt või kaudselt, ikkagi sadadele inimestele.»
Fermioni suvekoolist soovis osa võtta ligi 60 noort üle Eesti, kellest 40 osutusid valituks. Osalejate seas on Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Tehnikakõrgkooli üliõpilasi, äsja gümnaasiumi lõpetanud noori ning ka neid, kellel gümnaasium veel pooleli on. Oma erialadena nimetasid noored füüsikat, energeetikat, elektritehnikat, hoonete ehitust, infotehnoloogiat, keskkonnatehnoloogiat, tervishoidu ja tootearendust.
Teiste seas võtab üritusest osa Dominic Arkhan Baum, Jänedalt pärit noormees, kes praegu õpib Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa Kolledžis arvutisüsteeme ja rakendusinfotehnoloogiat. Baum ütles, et kui Eestisse tuumajaam rajatakse, siis võib tema seal tegeleda küberturvalisusega.
«Ideaalis võiks see valmida juba sellel aastal, aga nii kiire ehitamine ei ole realistlik,» lisas ta.
Eesti Füüsikaüliõpilaste Seltsi esimees Ilja Parmenenkov, kes enne Tartu Ülikooli astumist õppis Valga Priimetsa koolis, rõhutas: «Minu jaoks on täiesti selge ja arusaadav, et tuumaenergia on see valdkond, mis võiks Eestis olla, mis peaks Eestis olema.»
Parmenenkov sõnas, et tulevikus võib ta ise spetsialiseeruda tuumafüüsikale, et tegeleda meditsiinifüüsikaga, näiteks kiiritusraviga.
Marti Jeltsovi sõnul pakub tuumaenergeetika Eestis tulevikus tööd sadadele inimestele.