Ortofoto

See, et Eesti esimene tuumajaam võiks asuda Kundas Lontovas, polegi võibolla ilmvõimatu. Idee eestvedajad, energeetikasektoriga tihedalt seotud mehed, on seda meelt, et tsemendilinnal on palju eeliseid, miks tuumajaam just sinna sobiks.

Fermi Energia OÜ eestvedajaid, omaaegset Eesti Energia liidrit Sandor Liivet ja geoloogiateenistuse endist juhti Kalev Kallemetsa on viimasel ajal nähtud tihti Viru-Nigula vallas. Novembri lõpus käisid nad tuumajaama ideed tutvustamas kohalikus vallavolikogus, nädala eest osalesid valla rahvakoosolekutel. Põhjus: Fermi Energia OÜ soovib rajada väikese moodulreaktori.

“Plaan on koos partneritega läbi viia eeluuringud parima asukoha kohta,” ütles Fermi Energia OÜ juhatuse liige Kalev Kallemets. Üks tugev kandidaat viie seas on Kunda linna vanim osa, merelähedane Lontova.

Kallemets ütles, et Kunda kasuks räägib mitu sealset suurtööstusettevõtet, lisaks sadama ja mere lähedus. “Seal puuduvad looduskaitsepiirangud ja ohtlikud objektid. On piisavalt maad, kui on vaja rajada täiendavat tööstust,” rääkis Kallemets.

Loe edasi Virumaa Teatajast

etEesti
Scroll to Top